Seniai, labai seniai už devynių jūrų devynių marių gyveno pilkų minčių kankinamas milžinas…
Kai gyvenimas teka tarsi rami lygumų upė ir viskas tarsi sviestu patepta, mūsų mintys ramios ir pozityvios. Deja, kartais gyvenimo upės išsisuka į verpetus, pradeda nešti atgalinės srovės ir sviestas krenta ant žemės veidu į purvą. Ko gero tada ir yra tos akimirkos, kai reikia papildomų pastangų susidėlioti mintis ir užsiimti aktyvesne savimotyvacija.
Dažnose situacijose žmogus turi gebėjimus mintimis išeiti į dykumas. Nutikus vienai kitai bėdelei, imame programuoti kas dabar bus blogiausiu atveju. Dažniausiai patys blogiausi dalykai mums nutinka galvose. Tarkim bėgdami miško taku pamatome balą. Tuoj pradedame įsivaizduoti, kad dabar visas kelias bus pilnas balų ir žinoma gerokai didesnių už tą kur pamatėme. Pradedame matyti kaip mes, savo naujais importiniais bateliais skęstame baloje ir kaip paskui į mus žiūri žmogeliai su purvinais bateliais. Nors skradžiai žemę prasmegt iš gėdos. Tik dažniausiai tai buvo vienintelė balutė, o mes paskandinome save juodose mintyse. Kai kurie apsisuka ir nebetęsia savo kelio, nes baisu. Būna atvejų, kai realiai prisišaukiame tas balas, ar sukdami iš kelio ir tikėdamiesi jų išvengti, patenkame į baisesnius šunkelius.
Ne veltui H.Fordas yra pasakęs: „Jeigu galvosi, kad pasiseks arba nepasiseks. Tai bus kaip galvosi.“
Taigi kada programuoti savo mintis pozityviai?
Jeigu ryte pabudote prastos nuotaikos.
Pirmas dalykas, kuris gali padėti, tai išlipimas iš lovos abiejomiskojomis. Pažvelgę į veidrodį, pasakykite 2-3 komplimentus sau. Pamenu studijų metais, grupiokė Jolanta kartais man pasakydavo „komplimentą“ – „Dariau, tu šiandien jaunatviškai patinęs.“ Dabar rytais dažnai tą komplimentą pasakau sau, nors iš vakaro ir nevartojau jokių raugintų gėrimų.
Vėliau, gerdami pusrytinę kavą/arbatą mąstykite, kas šiandien nutiks gražaus ir kaip sėkmingai įveiksite sunkumus. Sunkesniais rytais rekomenduojama pasirašyti sau „horoskopą“ iš kokių 5-7 pozityvių žodžių. Tarkim: „Šiandien susitarsiu su miškininku dėl eglučių ir užsodinsiu gyvatvorę. Sutiksiu 7 besišypsančius žmones, sulauksiu 200 „like“ savo FB įrašui. Energingai palakstysiu krepšinio aikštelėje ir užmigsiu su šypsena.“
Dienos eigoje skirkite sau 3-5 kartus bent po 5 minutes užsikrauti: išeikite į lauką, paskaitykite kelis puslapius knygos, nueikite iki upės, padarykite 10 pritupimų ir panašiai. Dažniausiai žmones užkrauna veikla susijusi su viena iš 4 stichijų: vanduo, oras, ugnis, žemė.
Vakare būtinai padarykite bent 15 minučių veiklos, kurią mėgstate. Jei sunku rasti ką mėgstate, užduokite sau klausimą „ko noriu sau šią akimirką?“. Atsakote sau į klausimą ir padarote. Prieš eidami miegoti pažymėkite kalendoriuje 3-5 pliusus iš to kas nutiko gražaus dieną.
Praktinis pavyzdys: Jums buvo emociškai sunki diena darbuose, susipykote su antra puse ir piktas nuėjote miegoti. Prastai miegojote, o 6:15 val. reikia keltis.
Ką daryti? Išlipate iš lovos abiem kojomis, pasidarote kavos ir išeinate į lauką. 5 min skiriate pratimams išjudinti sąnarius (juos galima daryti ir gulint lovoje). Pasakote sau, kad šiandien sėkmingai atliksite visas darbines užduotis ir pakelsite nuotaiką savo kolegoms pasakydami jiems komplimentus. Šaunu bus, jeigu atsiprašysite antros pusės, galite ir dalinai, naudodami „gal“ ar „galbūt“ (Gal vakar buvau perdaug pervargęs, todėl atsiprašau už pakeltą toną). Apsikabinate, pasakote keletą komplimentų ir galimai sulauksite atgalinio ryšio. Dienos metu raskite akimirkų lengvai pasimankštinti, išeiti į lauką gryno oro. Nuolat galvokite kas dar gero jums nutiks ir ką gražaus pasakysite vakare artimiesiems.
O milžinas turėjo keletą metodų kaip suvaldyti savo mintis, jis dalino miško gyventojams gražius žodžius ir nuolat jų gaudavo atgal.